O firmie GCP

GRACE Applied Technologies

Odpowiednia hydroizolacja jest jednym z najważniejszych elementów w projektowaniu
i wykonaniu nowoczesnych obiektów inżynierskich i kubaturowych. Firma Grace Applied Technologies wykorzystując ponad 150-letnie wszechstronne doświadczenia, związane z chemią tworzyw sztucznych, polimerów i materiałów bitumicznych, opracowała jedne z najbardziej innowacyjnych i efektywnych dostępnych obecnie na rynku produktów zabezpieczających przed wpływem wody
i wilgoci.

Na polskim rynku firma Grace jest obecna od blisko 20 lat. Pierwsze przedstawicielstwo firmy zostało otworzone w Warszawie w 1992 roku, a kolejne 6 lat później w Poznaniu, w którym mieści się laboratorium firmy.

Systemy izolacyjne Preprufe, Bituthene, Servidek/Servipak cieszą się rosnącą popularnością, zdobyły powszechne uznanie wykonawców dzięki prostocie montażu i mało wymagającym warunkom aplikacji. Pozycję lidera wśród izolacji typu ciężkiego na rynku ugruntowują opinie zadowolonych inwestorów, dlatego produkty Grace znalazły zastosowanie na wielu budowach na całym świecie, m.in. centralnej arterii „Big Dig” w Bostonie, izolacji mostu Świętokrzyskiego i Grunwaldzkiego, Złotych Tarasów i Centrum Jasna w Warszawie, Bank Of China w Hong Kongu oraz metra w Kopenhadze i Londynie.

SYSTEM BITUTHENE® 4000/8000
Są to nowoczesne, samoprzylepne membrany PE-HD (z polietylenu o wysokiej gęstości) stosowane z tolerującym wilgoć środkiem gruntującym Primer S2.
System Bituthene® 4000/8000 składa się z następujących elementów:
- Bituthene® 4000 – elastyczna, wstępnie formowana membrana przeciwwodna, stanowiąca połączenie wysokowydajnej poprzecznie laminowanej błony nośnej PE-HD z superlepką, samoprzylepną mieszanką kauczukowo-bitumiczną
- Bituthene® 8000 – dodatkowo nie przepuszcza gazów typu Radon i Metan
- Primer S2 – środek gruntujący jest stosowany do przygotowywania powierzchni pionowych, nachylonych oraz płyt zawieszonych. Toleruje wilgoć. Można go stosować na świeżym betonie lub wilgotnym podłożu

- płynna membrana Bituthene – dwuskładnikowa, chemoutwardzalna; stosowana w postaci płynnej hydroizolacja zapewnia ciągłą izolację na powierzchniach zakrzywionych lub nieregularnych oraz przy otworach i przejściach urządzeń
- zabezpieczenie płytami Servipak® – uszkodzeń membrany spowodowanych kolejnymi rodzajami robót można uniknąć układając na niej nieściśliwe, odporne na butwienie płyty Servipak®, punktowo przyklejane taśmą dwustronną Bitustik.

SYSTEM PREPRUFE®
Preprufe® to zmodyfikowana folia HDPE, która z jednej strony pokryta jest środkiem zapewniającym skuteczną adhezję przy strukturalnym połączeniu z betonem. Adhezja ta zwiększa się pod wpływem ciężaru betonu i nie pozwala na migrację wody między izolacją a betonem. Z tych samych powodów system Preprufe® nie jest podatny na działanie zanieczyszczeń gruntowych.

System Preprufe® oraz system Bituthene® posiadają znak CE.

Firma GRACE APPLIED TECHNOLOGIES jest producentem systemów hydroizolacyjnych stosowanych w budownictwie ogólnym, jak również mostowym. Jednym z proponowanych rozwiązań jest system Servidek/Servipak.

SERVIDEK/SERVIPAK jest systemem płynnej izolacji przeciwwodnej, stosowanym na zimno, przeznaczonym na betonowe i stalowe pomosty mostów drogowych i kolejowych. System Servidek/Servipak stosuje się do wykonywania izolacji na nowych obiektach, jak również przy wymianie izolacji na remontowanych obiektach mostowych, pozwalając do minimum ograniczyć wstrzymanie ruchu na tych obiektach.

Elementy systemu:
- masa hydroizolacyjna Servidek – dwuskładnikowa masa układana na zimno,
- płyty ochronne Servipak
– grubości 3 mm: stosowane jako warstwa ochronna izolacji na kładkach dla pieszych, parkingach, jezdniach mostowych
– grubości 6 mm: stosowane jako warstwa ochronna na jezdniach mostów drogowych
– grubości 12 mm: stosowane jako warstwa ochronna na pomostach mostów kolejowych i tramwajowych (bezpośrednio na nich układa się tłuczeń),
- taśmy Armour Tape – taśma do zaklejania styków płyt Servipak.

Izolacja Servidek/Servipak dobrze wiąże się z podłożem, dostosowuje się do nierówności podłoża, umożliwia przenoszenie sił hamowania, jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, łatwa do stosowania – nie wymaga sprzętu i narzędzi, oraz do naprawy. Już po 4 godzinach od ułożenia izolacji można ją obciążyć ruchem drogowym. System Servidek/ Servipak stosowany jest w Polsce z powodzeniem od roku 1992.