Witamy w firmie IMPERVIUS

IMPERVIUS sp. z o.o. jest dystrybutorem chemii budowlanej, materiałów hydroizolacyjnych i akcesoriów do iniekcji.

Słowo impervius pochodzi z języka łacińskiego i znaczy odporny na działanie wody i właśnie tak chcielibyśmy być kojarzeni. Oferujemy materiały i technologie zapewniające szczelność konstrukcji budowlanej zarówno na etapie budowy, jak i remontu.

Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem produktów do iniekcji De Neef Conchem w Polsce, a w połowie sierpnia 2011 r. zostaliśmy również dystrybutorem materiałów hydroizolacyjnych GCP Applied Technologies. Zarówno De Neef jak i GRACE są firmami z wieloletnimi tradycjami, obecnymi na rynku uszczelnień i hydroizolacji od wielu lat. To silni partnerzy, którzy bardzo pozytywnie oceniają współpracę z nami i potencjał polskiego rynku.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo następujące grupy produktów do izolacji i uszczelnień budowli:

Materiały hydroizolacyjne stosowane profilaktycznie w nowo powstających konstrukcjach budowlanych. Najczęściej stosowanymi materiałami z tej grupy są: węże iniekcyjne, pęczniejące taśmy i profile bentonitowe, taśmy bentonitowe z wężem iniekcyjnym, kity i masy pęczniejące, profile i uszczelki pęczniejące, korki pęczniejące do uszczelniania otworów po ściągach, kity dylatacyjne, taśmy dylatacyjne.
Do tej grupy należą również membrany izolacyjne, izolacje mostowe, izolacje penetrujące i krystalizujące, szlamy i zaprawy uszczelniające.

Materiały naprawcze są wykorzystywane do likwidacji przecieków wody , które występują już na etapie budowy lub w trakcie użytkowania budowli. Najskuteczniejszą metodą usuwania przecieków jest iniekcja ciśnieniowa, która polega na wtłoczeniu odpowiednio dobranej żywicy przez system nawierconych otworów. Do iniekcji uszczelniających betonu i murów można stosować: spienialne żywice poliuretanowe, żywice poliuretanowe 1- i 2-komponentowe, żele akrylowe, żywice epoksydowe.

Zaletą pianek poliuretanowych produkowanych przez firmę De Neef jest to, że nie wymagają dodatkowej iniekcja żywicą. Skuteczne uszczelnianie dylatacji można wykonać stosując na przykład żel akrylowy Gelacryl Superflex AR, który jest odporny na cykle sucho-mokro i ma podwyższone właściwości mechaniczne lub spienialną iniekcyjną żywicę poliuretanową HA Safefoam NF, którą cechuje znakomita przyczepność do mokrych powierzchni i bardzo wysoka elastyczność.

Żywice iniekcyjne mogą być również stosowane do stabilizacji gruntu i skał, kontroli infiltracji wody na przykład podczas budowy tuneli i innych budowli podziemnych. Do tej grupy produktów należą m.in. żywice poliuretanowe, żele akrylowe, żywice organo-mineralne, krzemiany do iniekcji gruntu, mikrocementy.

Oferowane przez nas produkty do ochrony i napraw konstrukcji żelbetowych to m.in. zaprawy cementowe, epoksydowe żywice iniekcyjne, laminaty z włókien węglowych i kleje epoksydowe.

IMPERVIUS jako dystrybutor GCP Applied Technologies i wyłączny dystrybutor marki De Neef w Polsce zapewni Państwu kompleksową pomoc przy wyborze produktów oraz w zakresie szkoleń, aplikacji i wsparcia technicznego przy realizowanych projektach. W naszym zespole pracują fachowcy z wieloletnim doświadczeniem, którzy potrafią rozwiązywać najtrudniejsze problemy związane z przeciekami w konstrukcjach budowlanych różnego rodzaju. Ich doświadczenie i wąska specjalizacja oraz profesjonalna wiedza techniczna naszych partnerów De Neef i GRACE pozwalają przedstawić kompleksowe i skuteczne rozwiązania o najwyższej jakości.

Nasze relacje z klientami nie ograniczają się jedynie do sprzedaży i dostawy produktów. Współpracujemy z firmami wykonawczymi, inżynieryjnymi, architektami, konstruktorami, generalnymi wykonawcami. Głównym celem firmy IMPERVIUS jest zadowolenie klientów osiągane dzięki dbałości o wysoką jakość świadczonych usług.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani uzyskaniem informacji handlowej, prosimy o kontakt z naszymi doradcami lub wypełnienie formularza kontaktowego. Po otrzymaniu formularza natychmiast skontaktujemy się z Państwem.